رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از بزرگترین باغ موقوفه یکپارچه کشور در استان گلستان بازدید کرد.

به گزارش گلستان ما، حجت الاسلام والمسلمین خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف وامور خیریه رو گذشته از حوزه علمیه سعدیه شهرستان رامیان و بزرگترین باغ موقوفه یکپارچه کشور در استان گلستان بازدید کرد.

index

باغ موقوفه میرسعداله ایلخانی با انواع درختان هلو، شلیل، آلو، خرمالو و غیره با مساحت 365 هکتار به عنوان بزرگترین باغ موقوفه یکپارچه کشور محسوب می‌شود.

در ادامه رئیس سازمان اوقاف وامور خیریه امروز به همراه حجت الاسلام والمسلمین طاهری رئیس دانشگاه های آزاد گلستان از فعالیت های دانش بنیان و گلخانه گیاهان دارویی دانشگاه آزاد شهرستان گرگان بازدید کرد.

oqaf g 3

همچنین حجت الاسلام والمسلمین خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف وامور خیریه با  نماینده ولی فقیه در استان گلستان و استاندار گلستان دیدار کرد.

یکی از مهمترین رویکردهای سازمان اوقاف گسترش فعالیت‌های دانش‌بنیان است

 حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در دیدار با آیت الله نورمفیدی با اشاره به تلاشهای انجام شده برای احیای امور خیریه در سازمان اقاف، افزود: در چیدمان جدید سازمان، مرکزی به نام مرکز امور خیریه راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: در این مرکز بخش‌های مختلفی از فعالیت‌های اجتماعی از قبیل فعالیت‌های درمانی و بهداشتی، کمک به ایتام و نیازمندان و آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مالی و غیره پیگیری می‌شود که ان شا الله در آینده اخبار خوبی در این حوزه‌ها به گوش مردم خواهد رسید.

image 2019 10 10 8 28 31 504 6Il

خاموشی در ادامه با اشاره به انجام برخی فعالیت های عمرانی، علمی و پژوهشی توسط سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: یکی از مهمترین رویکردهای سازمان، گسترش فعالیت‌های دانش‌بنیان است که به عنوان مثال می‌توان به موقوفه بزرگ البرز اشاره کرد که همه ساله با شناسایی دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب نخبه به آنها جوایز و کمک‌های تحصیلی اعطا می‌کند.

رئیس سازمان اوقاف وامور خیریه همچنین یادآور شد: دیدگاه جدید سازمان اوقاف از تصدی گری موقوفات به نظارت بر موقوفات و مدیریت آنها مبدل شده است.

وی اضافه کرد : از آنجا که استان گلستان دارای موقوفاتی با ظرفیت‌های بسیار خوبی است لذا در راستای انجام پرژه‌های عمرانی و دانش بنیان ، اقداماتی در حال بررسی است که پس از رسیدن به نتایج مطلوب اجرایی خواهند شد.

توجه به نیازمندان در تبلیغ وترویج فرهنگ وقف موثر است

آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استوجه به نیازمندان در تبلیغ وترویج فرهنگ وقف موثر استتان گلستان هم در این جلسه بر تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف با توجه ویژه به نیازمندان تاکید کرد.

وی با قدردانی از فعالیت‌های جدید و نوآورانه سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: پویای و راکد ننماندن وقف میتواند باعث حل بسیاری از مشکلات اجتماعی شود.

نماینده ولی فقیه در گلستان بابیان اینکه باید وقف با رویکرد کمک به مستمندان و نیازمندان بیشتر تقویت شود، افزود: تقویت وقف در این حوزه‌ها می‌تواند به تبلیغ و ترویج هرچه بیشتر وقف و موقوفات کمک کرده و جلوه‌های مثبت وقف را به عموم مردم معرفی کند.

رئیس سازمان اوقاف کشور همچنین از امزادگان و بقاع متبرکه استان گلستان همچون آستان مبارک امازاده عبدالله و امامزاده طیب قرن آباد در گرگان بازدید کرد.

آخرین مطالب