آقای روحانی! در وزارت اطلاعات فقط جناح انقلاب وجود دارد و بس. نباید ارکان شرعی و قانونی وزارت اطلاعات را نقض کرد.

به گزارش گلستان ما؛  آقای روحانی روز سه شنبه با وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت اطلاعات دیداری داشته است(به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری) که در مورد فلسفه ، مناسبت زمانی اش و اهداف این دیدار  سوالات بسیاری مطرح است . بالاخص اینکه از بخشی از سخنان مطرح شده در این جمع نیز بر می آید که به موضوعاتی و مسائلی نیز غیر مستقیم پاسخ داده اند که البته این موضوع این وجیزه نیست و در جای خودش به آقای روحانی در خصوص تشکیل جامعه اطلاعاتی ذیل ستادکل نیروهای مسلح پاسخ خواهیم داد.

به غیر از اینکه بعض فرازهای سخنان منتشر شده ، بشدت از ضعف حقوقی رنج می برد و حتی در مواردی به قانون اساسی استناد می شود که مبنای آن چیز دیگری است ؛ بلکه حتی در بعض موارد اصول قانون اساسی و قانون تاسیس وزارت اطلاعات را تحریف معنوی و مادی می کنند تا بتوانند یک نگاه غیر اصولی از وزارت اطلاعات را به تصویر بکشند که از یک مدعی حقوقدانی کاملا بعید است.

image 2019 10 9 9 34 35 150 ykW Copy

حسن روحانی در این دیدار در عین حالی که از : " شرعی، قانونی و همچنین مردمی عمل کردن، [بعنوان] سه رکن اصلی فعالیت و ماموریت‌های وزارت اطلاعات " یاد می کنند؛ اما در تحریفی آشکار ماموریت اصلی! وزارت اطلاعات را حفظ نظام، کشور، امنیت ملی و منافع مردم می دانند! حال آنکه

1- اولا براساس ماده ۱ قانون تاسیس واجا ؛ وزارت اطلاعات اساسا : "به منظور کسب و پرورش اطلاعات امنیتی و اطلاعات خارجی و حفاظت اطلاعات و ضد جاسوسی و به دست آوردن آگاهیهای لازم از‌وضعیت دشمنان داخلی و خارجی جهت پیشگیری و مقابله با توطئه‌های آنان علیه انقلاب اسلامی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران " تشکیل گردیده است.

فلذا حذف مقابله با توطئه های دشمنان داخلی و خارجی جهت پیشگیری و مقابله با توطئه های آنان علیه انقلاب اسلامی خود علاوه بر نقض یک رکن قانونی این وزارتخانه ، اعمال سلیقه فردی شخص  روحانی و بالاخص نگاه ایشان راجع به انقلاب و انقلابی گری را به تصویر می کشد که در ۶سال گذشته نسبت به مدیریت ستادی وزارت اطلاعات مطرح می شده است .ضمن اینکه آنالیز کمی و کیفی کلمات منتشر شده از این دیدار همین موضوع را به مخاطب القا می کند !

2 - ثانیا به استناد اصول پنجم ، پنجاه و هفتم ، ذیل یکصد و هفت و بند یکصد و ده و همچنین یکصد و سیزده قانون اساسی ، امامین انقلاب اسلامی ،وزارت اطلاعات را یک وزارت انقلابی و تابع سیاست های نظام حاکم می دانسته و می دانند و نه یک دولت و دیدگاه مادون رئیس آن و یا جریان و جناح وابسته بدان.

image 2019 10 9 9 34 31 109 dDr

در همین ارتباط و بر مبنا و اصول یاد شده قانونی، امام خامنه ای در دیدار وزیر و مسئولان و جمعی از کارکنان وزارت اطلاعات در فروردین سال ۹۷ و پیش از وقوع شبه فتنه اقتصادی(براندازی) براساس مدل اندونزی _که شهریور ۱۳۹۴ ذیل نفوذ اقتصادی به عملیاتی شدن این مدل هشدار داده بودند _ ضمن اشاره به شکل‌گیری وزارت اطلاعات بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و اینکه آحاد وزارت اطلاعات پدید آمده‌ انقلاب و فرزندان امام و انقلاب هستند، فرموده بودند : " بر همین اساس وزارت اطلاعات و همه کارکنان آن باید همواره صد درصد انقلابی بمانند و انقلابی حرکت کنند." و در ادامه تاکید نموده بودند که :" در همه جای دنیا، دستگاه‌های اطلاعاتی تابع سیاست‌های نظامِ حاکم بر کشورها هستند." و  با تأکید بر اینکه چارچوب سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی را امام(ره) مشخص کرده و این چارچوب براساس وصیت‌نامه و فرمایشات ایشان شکل گرفته است، افزودند:" در این چارچوب، رهبری هم بخشی از نظام است و نه خودِ نظام." و در پایان ضمن اینکه تاکید نمودند که هرگونه جناح‌بازی در وزارت اطلاعات گناه است، افزودند:" در وزارت اطلاعات یک جناح وجود دارد و آن، جناح انقلاب است."

با این وصف در متن انتشار یافته از سخنان دکتر روحانی در دیدار با مدیران عالی وزارت اطلاعات ،نقض آشکار ارکان قانونی و شرعی وزارت اطلاعات اینگونه به ذهن متبادر می شود که جای دارد یا عین اظهارات بدون کم و کاست منتشر شود و یا اینکه دفتر وی یا روابط عمومی وزارت اطلاعات گزارش رسمی و اصلاحی از این دیدار منتشر کند.

image 2019 10 9 9 34 31 109 dDr

در غیر اینصورت با عنایت به وابستگی های جریانی و حزبی شخص  روحانی و نگاه شخصی وی و نزدیکانش راجع به انقلاب اسلامی ؛ قضاوت دیگری راجع به چرایی رویکرد و عملکرد وزارت اطلاعات در ۶سال گذشته خواهد شد و البته چنین قضاوت هایی شده است!!! و امروز بیش از هر زمان دیگری برای اصلاح آن ، لازم است که مدیران دلسوز وزارت اطلاعات _که خود را تنها  تحت بیعت حضرت آیت الله خامنه ای ولی امر  زمان می دانند _ جناح انقلاب را بصورت نمایان احیا کنند و پرچم آنرا مقتدرانه بیفرازند.

یادداشت: حسن بیارجمندی

انتهای پیام/

آخرین مطالب